Rybársky web - Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Čadci

Odber noviniek Odber noviniek Odber noviniek Odber noviniek Odber noviniek Odber noviniek

Brigádnická činnosť Brigádnická činnosť Brigádnická činnosť Brigádnická činnosť Brigádnická činnosť Brigádnická činnosť

Prihlásenie Prihlásenie Prihlásenie Prihlásenie Prihlásenie Prihlásenie

 

Partneri webu Partneri webu Partneri webu Partneri webu Partneri webu Partneri webu

Sociálne siete Sociálne siete Sociálne siete Sociálne siete Sociálne siete Sociálne siete

.
.
.
.
.
.
.
.
.
Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Vytlačiť
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kategória: Revír Bystrica
Uverejnené nedeľa, 04. február 2018, 22:16
Napísal: Ing. Martin Kasák
Prečítané: 561x

Zarybnenie vlásočníc

Z

arybnenie vlásočníc- 2017
..77

 Zarybnenie chovných vlásočníc 2017 

Dobrý deň. Ako každý rok, aj v minulom roku sa uskutočnilo zarybnenie chovných vlásočníc. Sú to vhodné potôčiky, ktoré sa vlievajú do rieky Bystrica. Vygúľaný plôdik pstruha potočného nám poskytla liaheň organizácie MO SRZ Čadca. Pri vysádzaní plôdika treba dodržať pár prísnych pravidiel. Plôdik pstruha potočného je veľmi citlivý na zmenu teploty a chemizmus vody... V prvom rade treba vyrovnať teploty. Voda v liahni môže mať úplne inú teplotu, ako voda v chovnej vlásočnici. Obvykle v jarnom období dosahuje voda z vrtu. alebo vývaru okolo 6 stupňov. Voda v chovnej vlásočnici okolo 2-3 stupňov. Odporúčam mať so sebou aspoň akváriový teplomer. Ak ho nemáte, nevadí. Ponorte nádobu, v ktorej prenášate plôdik pstruha do chovnej vlásočnice a vlejte doňej pár dcl vody z potoka. Dajte pozor, aby vám neodplávala :D... Tým trošku zmeníte teplotu v nádobe s plôdikom a chemizmus vody. Toto opakujte cca každé 3 minúty. Neponáhľajte sa. Vyrovnávajte chemizmus a teplotu kľudne 20 minút. Ak by ste to nedodržali, mohli by ste prísť o 100% vysadeného plôdika. Vlásočnica by mala byť pred vysádzaním zlovená od starších jedincov pstruha potočného. Žiadny elektrolov nieje 100% úspešný a preto sa radšej vyhýbajte vysadením do splavov a hlbokých miest, kde by sa mohli skrývať staršie jedince... Vysádzajte plôdik do tichých plytších miest. Najideálnejšie je vysádzať plôdik s 1/3 váčku. Ten mu zabezpečí dostatok živín, kým si nezvykne na svoj nový domov a nezačne si potravu zháňať sám. Nevysádzajte priveľa jedincov na jedno miesto... Teória, že aj tak sa rozpláva po toku sám nieje správna. Ak dáte príliš veľa jedincov na jedno miesto, tak vyžerú všetok planktón v okolí a budú hladovať... To spôsobí zbytočný úhyn... 


S pozdravom Ing. Martin Kasák - pomocný hospodár rieky Bystrica


Petrov Zdar 


Podporte nás:

1.
Venujte nám 2% z Vašich daní.
Kto má záujem o potrebné tlačivo alebo ďalšie informácie, môže nás kontaktovať mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  alebo telefonicky 0907156814. ZA OZ Rybári Krásno Vám ďakujem a teším sa na Vašu spoluprácu. 

2.
Touto cestou by som chcel osloviť Vás kolegov rybárov, ale aj obyčajných ľudí. Ak sa vám páči práca, ktorú robíme pre našu organizáciu MO SRZ Čadca, podporte našu činnosť účasťou na brigáde, alebo finančne na č.u.SK4283300000002800955429  Je to účet oficiálneho združenia Rybári Krásno.

 

Ak sa chcete účastniť brigády, ktoré robíme, zaregistrujte sa u mňa smskou alebo telefonicky na čísle 0902482604. Stačí napísať meno, odkiaľ ste a že si Vás mám zaradiť do zoznamu brigádnikov. Keď sa budú konať brigády, hromadne posielam SMS.

 

Fotografie z  vysádzania 2017

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Štatistika Štatistika Štatistika Štatistika Štatistika Štatistika

Na webe je prítomných:

- 33 návštevníkov

- žiadni členovia


Súvisiace články Súvisiace články Súvisiace články Súvisiace články Súvisiace články Súvisiace články

Copyright © 2020 MO SRZ Čadca. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.

Napíšte svoj článok Napíšte svoj článok Napíšte svoj článok Napíšte svoj článok Napíšte svoj článok Napíšte svoj článok

Hľadáme ďalších autorov článkov. Pomôžte spestriť tento web svojími príspevkami. Píšte hlavne o sebe, o svojích zážitkoch z rybačky. Ak budete potrebovať pomoc s editáciou a úpravou svojích článkov, adminovia vám radi pomôžu.

naozaj.eu NanoShop IsoKor Slovenský kroj Nano shop IsoKor